Święta wojskowe i militarne są ważnym elementem polskiej tradycji. Odbywają się one co roku z okazji świąt państwowych, jak również w specjalnych dniach upamiętniających ważne wydarzenia historyczne. Najbardziej uroczyste spośród tych świąt to Narodowe Święto Wojska Polskiego, obchodzone 15 sierpnia każdego roku. W tym dniu odbywa się defilada wojskowa ulicami miast, a także na placach miejscowości militarnych oraz ceremonie wręczenia orderów i odznaczeń przez Prezydenta RP. Jest to doskonała okazja do oddania szacunku i podziękowania dla tych, którzy brali udział w walkach o niepodległość naszego kraju oraz utrwalenia tradycji patriotyzmu i honoru narodowego.

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego to jedno z najbardziej uroczystych świąt militarnych i wojskowych obchodzonych w Polsce. Ustanowione w 1937 roku, święto przypada na 15 sierpnia i upamiętnia bitwę warszawską 1920 roku. Obecnie obchody tego dnia obejmują mszę świętą, po której następuje defilada wojskowa przez ulice Warszawy, a także uroczystości patriotyczne oraz festyny organizowane na całym terytorium kraju. W trakcie Święta Wojska Polskiego odbywaj się również pokazy lotnicze i szkolenia oraz prelekcje dotyczace historii polskich sił zbrojnych. Jest to ważne wydarzenie dla każdego Polaka, zawsze gromadzi mnóstwo ludzi majacyh charyzmatem patriotyzmu i miłości do ojczyzny.

Narodowe Święto Obronności i Sił Zbrojnych RP

Narodowe Święto Obronności i Sił Zbrojnych RP to jedno z najbardziej uroczystych świąt wojskowych i militarne w Polsce. Jego obchody są organizowane co roku 15 sierpnia, w którym to dniu po raz pierwszy odbyła się bitwa pod Wizną w 1920 roku. To inicjatywa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, która ma na celu upamiętnienie dokonań polskich żołnierzy oraz ich poświęcenia dla obrony Ojczyzny. Uroczystość ta honoruje także tych, którzy walczyli o niepodległość Polski przez całe stulecia - od powstania listopadowego aż do naszych czasów. Podczas tego narodowego święta oddawane są hołdy bohaterom polskiego oręża oraz składane szacunku okazywane jest tym, którzy jeszcze dziś bronią granic naszej Ojczyzny.

Święto Lotnictwa Polskiego

Święto Lotnictwa Polskiego to jedno z najbardziej uroczystych świąt wojskowych i militarne w naszym kraju. Jest obchodzone co roku 11 sierpnia, aby upamiętnić powstanie Sił Powietrznych Wojska Polskiego. Uroczystości odbywają się na lotniskach, a także wokół pałacu prezydenckiego i innych miejsc związanych z historią lotnictwa polskiego. Wydarzenia skupiają się na pokazach akrobacji lotniczych oraz paradach połączonych z prezentacjami sprzętu wojskowego. Każdego roku Święto Lotnictwa Polskiego przyciąga tysiace widzów chcacym obejrzeć majestatyczne samoloty odrzutowe oraz inscenizacje bitew powietrznych.

Ostatnio dodane

U Podchorążych Rezerwy to serwis dla miłośników militariów zainteresowanych zarówno historią, jak i współczesnymi wydarzeniami w dziedzinie wojskowości.

www.26puw.pl

[email protected]